Vyvarujte se základních chyb při výběru garážových vrat

Vyvarujte se základních chyb při výběru garážových vrat. Níže je uvedeno 5 chyb a opomenutí, kterých se často investoři dopouštějí před objednáním garážových vrat. Ujistěte se, že se jim vyhnete!

1. Garážový projekt s neobvyklými podmínkami vývoje

Na trhu jsou různé typy garážových vrat, ale segmentované dveře jsou nezpochybnitelným vůdcem. Mají vynikající izolační vlastnosti, jsou pohodlné a umožňují maximalizovat využití prostoru uvnitř a před garáží. Top-of-the-line brány mají některé požadavky, které byste měli vědět. Zajištění správných podmínek pro instalaci vrat vám pomůže vyhnout se zbytečným nákladům a komplikacím během instalace.

Překlad (výška od horní části otvoru ke stropu, měřená uvnitř místnosti) by měl mít výšku min. 210 mm.
Ostění by mělo mít min. šířku 100 mm. To umožní zvolit zárubeň s nejoblíbenějšími torzními pružinami.
Hloubka instalace , tj. délka garáže - minimální hodnota závisí na různých faktorech, jako je výška vrat a typ použitého pohonu. Je obzvláště důležité pro automatické brány, které vyžadují nejméně 3,3 m pro montáž s pohonem.
Stropní a garážové stěny nesmí obsahovat prvky, které by zabránily montáži vrat, jako jsou potrubí, podpěry, konstrukční nosníky nebo okna v úrovni vodicích kolejnic.

2.  Příliš malá vrata

Obvykle spojujeme komfort s automatickými vraty. Někdy zapomínáme, jak důležité jsou rozměry vrat, které se výrazně podílejí na definici pohodlí při užívání. Předpokládá se, že minimální šířka pro bezpečný průjezd je 2,4 - 2,5 metru. V některých případech nemusí být dostačující. Optimální šířka vrat závisí na několika faktorech, jako například:

Velikost "rezidenta" garáže - máte malé městské auto, velké rodinné auto a možná i roadster? Čím širší jsou vrata, tím pohodlnější a flexibilnější je průjezd do garáže.
Projekt pozemku - kde se nachází garáž ve vztahu k vstupní bráně nemovitosti? Jak vypadá příjezdová cesta? Pokud při vjezdu do garáže musíte manévrovat, přemýšlejte o širších vratech.

Jak často budete používat garáž?  Nebude současně splňovat funkci dodatečného úložného prostoru pro různé předměty? Přizpůsobte případným potřebám již ve fázi návrhu.

Výška vrat je důležitá pro vaše pohodlí, zejména pokud často používáte střešní box. Standardní 2 m vysoká vrata vám neumožní vjet s ním do garáže, ale 2,4 m již ano. Přemýšlejte o vysokých vratech, ale všimněte si, jak to bude ladit s garážovým projektem. Pamatujte i na světlo prostupující do garáže.

3. Chyby při měření

V ideálním případě by definitivní měření vstupního otvoru mělo být provedeno až po dokončení garáže. Pokud to není možné, přesně určete omítku, izolaci na stěnách a podlaze. Tímto způsobem garantujeme maximální trvanlivost konstrukce dveří, jejích součástí a pohonu. Je to také věc ekonomická - správná montáž dveří zajišťuje optimální izolaci.

4. Omezte svoji volbu

Neobvyklé rozměry nebo zajímavé barvy vrat? Ano, taková vrata budou dražší, ale pravděpodobně vás budou stát méně, než si myslíte. Výrobci závodí, aby vytvořili nejbohatší nabídku za atraktivní ceny. Garážová vrata KRISPOL si můžete objednat v jedné z více než 40 fólií a dokonce i v jakékoli barvě palety RAL. Buďte kreativními. Nebojte se proměnit vlastní představu ve skutečnost.

5. Příliš pozdě kontaktujete dodavatele

Všem výše popsaným chybám lze předejít, pokud se včas poradíte s kvalifikovaným dodavatelem. Jste ve fázi, kdy navrhujete dům? Právě teď je ideální čas prokonzultovat rozměry garáže, stejně jako velikost a konstrukci vrat. Vyhnete se tak případným komplikacím a výdajům se kterými nikdo nepočítal.