Záruka 2, 5, 10 a více let! Vyplatí se?

Jedním z kritérií při výběru produktů na míru určené převážně pro naše pohodové bydlení (garážová vrata, venkovní stínění - předokenní rolety) je délka poskytované záruky. Standardně je na produkty poskytnuta zákonná záruka v délce trvání 2 let.

Jak to tedy doopravdy je s délkou záruční lhůty?

Záruku delší než 2 roky může volitelně poskytnout výrobce případně dodavatel, u kterého jste daný výrobek zakoupili. Stojí Vám tato prodloužená záruka za vyšší pořizovací cenu produktu? Nebo jde jen o reklamní trik, jak přilákat zákazníky?

Při výběru dodavatele garážových vrat s nabízenou zárukou delší než je standardní 2 letá záruka se zaměřte na následující:

1) kdo záruku poskytuje, výrobce nebo dodavatel? Preferujte záruku od výrobce (prověřujte!)
2) zda se záruka vztahuje na určitý komponent nebo na celek 
3) jaké jsou podmínky uplatnění záruky (odborná montáž, pravidelné servisní prohlídky, apod.)

Prodloužená záruka na pohon garážových vrat 5 a více let - VYPLATÍ SE.

Cena pohonu garážových vrat tvoří nemalou část z celkové pořizovací ceny. Vzhledem k tomu, že téměř všechny výrobky jsou dnes již vyráběny v číně, doporučujeme vybírat prodlouženou záruku a pojistit si tak co nejdelší bezstarostný chod vrat.

Jak je to ale s prodlouženou zárukou na panel (sekce) garážových vrat - více než 5 let - MARKETINGOVÝ TAH.

jedna sekce vrat nováPROČ máme takový názor? Toto je realita.

Sekční garážová vrata běžných rozměrů se skládají většinou ze 4 - 5 sekcí o výšce sekce 500 - 610 mm. Nyní si představte, že po 8 letech budete reklamovat jednu z těchto sekcí. Pokud Vám dodavatel (výrobce) vůbec reklamaci uzná a sekci vymění, počítejte s tím, že barevné provedení nové sekce bude odlišné a to výrazně. Za 8 let podléhá povrchová úprava vnějším klimatickým vlivům, což je zcela běžné a normální. 

Budete tedy mít novou sekci, ale celkový vzhled garážových vrat se Vám líbit určitě nebude. Budete nespokojeni a věřte, že zvážíte možnost pořízení nových garážových vrat. Navíc každý jde s trendy doby a chce mít krásný domov současnosti.

 

vadna folie na vratech

Jak tedy zvolit chytře?
1) Vyberte značková vrata a POZOR s jasným původem (prověřujte!). "Ne vždy vrata vyráběná v ČR, jsou vyráběná v ČR."

2) Rozhodně doporučujeme pořízení značkových garážových vrat s odbornou montáží, zajištěným servisem a rychlou dostupností náhradních dílů.

3) Nákup vrat z eshopu nedoporučujeme. Vidina nízké pořizovací ceny vám může v případě problému přinést více starostí než užitku. A to včetně dalších vícenákladů.

Pozn. na obrázku extrémní případ vadné fólie

Naše doporučení zní - záruka na pohon min 5 let, záruka na sekce garážových vrat alespoň 5 let.