Okna a dveře

okna infoElegantní a odolná okna jsou vybavena dvojitým těsněním a mají velmi vysoký koeficient tepelné a akustické izolace.

S funkčními doplňky se dají okna a terasové dveře jednoduše a snadno přizpůsobit Vašim požadavkům.

Připomínáme, že zhotovujeme okna v jednotných barvách nebo s povrchovou fólií pouze z vnější strany.

SPECIFIKACE A POROVNÁNÍ

 

 

 

 

NEJTĚSNĚJŠÍ OKNA VE SVÉ TŘÍDĚfen76 3

Okna s klasickými tvary, jsou dostupná také ve verzi FEN76 5R - s okenním křídlem se zaobleným profilem.

Široký, 5 komorový profil, má velmi nízký koeficient prostupu tepla a proto naše okna nacházejí uplatnění v energeticky úsporných domech.

Zhotovujeme i okna s netypickými tvary a s povrchovou fólií ve verzi bikolor.

termoizolacyjnosc

od uw = 0,83 [W / m 2 K] 

sw logo

 

SYSTÉM PASIVNÍCH OKENfen85 2

Okna FEN 85 jsou zhotovena z profilů se stavební hloubkou 85 mm a mají energeticky úsporné zasklení s teplým distančním rámečkem. Jsou vybavena posíleným těsnícím systémem s dodatečným středovým těsněním okenního křídla.

Pomocí důmyslně zvolené šířky jednotlivých komor 6-komorových profilů se nám podařilo dosáhnout optimální tepelné izolace. Okna FEN 85 proto splňují všechny požadavky na to, aby mohly být instalovány i v pasivních domech.

Bohatý výběr příslušenství a široká nabídka barevných odstínů dokáže uspokojit potřeby a očekávání každého klienta.

termoizolacyjnoscod uw = 0,76 [W / m 2 K]

aw logo

 

OKNA TŘÍDY PREMIUMfen921

Okna, které nejlépe splňují všechny požadavky pasivních domů (Uw = 0,76 W / (m 2 K)).

I přesto, že jsou přizpůsobeny zasklení s tloušťkou do 60 mm, podařilo se nám dát jim elegantní vzhled. Díky vysoké odolnosti vůči povětrnostním vlivům, naše okna budou vždy vypadat jako nová.

Možnost vybrat si z bohatého příslušenství, vyhotovit okna s netypickými tvary a s konečnou povrchovou úpravou ve verzi bikolor zaručuje, že naše okna budou ladit s vnitřním i vnějším vzhledem Vašeho domu.

termoizolacyjnoscod uw = 0,76 [W / m 2 K]

sw logoQuality International

 

5

Dopřejte si komfort

Velké balkónové okno s výhledem na celou zahradu je snem mnoha lidí, kteří plánují stavět svůj vlastní dům. Prosklená plocha, sahající od podlahy až po strop, dovoluje slunečním paprskům, aby pronikaly do vnitřních prostor, které se stanou opticky prostornějšími a Váš dům tak získá elegantnější a modernější vzhled.

Maximální rozměry terasových oken závisí mimo jiné i na způsobu otevírání okenních křídel. Nejvhodnější jsou sklopně posuvné PSK nebo zdvižně-posuvné HST okenní systémy.

 

 

System HST hst

Maximální šířka okenního rámu v systému HST je více než 6 m a celková plocha okna může mít až 14 m 2 .

Při otevírání okna HST přesouváme pohyblivé okenní křídlo za křídlo, které je osazeno napevno. Obsluha okna nevyžaduje použití větší síly, protože okenní křídlo se přesouvá pomocí koleček po liště, která je osazena v podlaze. Sklopenou polohu okna HST získáte tak, že okno umístěte na libovolné místo a pak ho uvolníte pomocí kliky.

Okno je možné vybavit pohonem s funkcí otevírání a zavírání pomocí dálkového ovládání, nebo s možností nastavit si program větrání. Je to velmi pohodlné a praktické řešení. Významnou předností systému HST je velmi nízký (3 mm) práh, který je zarovnán s podlahou. Díky tomu budete moci přejít do vaší zahrady, bez jakýchkoliv problémů, např. s kočárem.

 

System PSK psk

Systém PSK umožňuje zhotovit okna o šířce více než 3 m, s celkovou plochou do 8m 2 .

U systému PSK se okno otevírá tak, že ho nejprve sklopíme a odsunete od prahu. Následně ho přesuneme po vodící liště, která je umístěna v dolní části okenního rámu. Takového řešení zaručuje plynulé a tiché přesouvání i těch největších oken. Okenní křídlo v systému PSK může také zůstat i ve sklopené poloze stejně jako u tradičních oknech. Obsluha těchto oken je velmi jednoduchá, i přes jejich rozměr a hmotnost.

Konstrukci okna je možné vybavit poloautomatickým kováním, které usnadňuje otevírání a zavírání okna. Okenní práh v systému PSK není vyšší než 7 cm. Díky posuvnému systému máte volný přístup k prostoru před oknem.

 

 

Bezpečnost ve standardní výbavě  

Kování mohou být certifikovány v některé z tříd odolnosti proti vloupání. Certifikované kování se stále častěji stávají podmínkou pro pojištění domácnosti a majetku.

Certifikované kování se liší od běžných kování:

  • větším počtem uzavíracích bezpečnostních protiplechů v pevně stanovených rozestupech,
  • speciální vložkou proti provrtání, která je osazena v pouzdře zasouvacího zařízení (v části kování),
  • použitím speciální kliky na klíč.  

Pro označení kování třídou WKI nebo RCI N je potřené, aby kování, v závislosti na rozměru okna, bylo vybaveno dvěma, třemi nebo čtyřmi zajištěnými body proti vysazení. V případě tříd WK2, RC2 nebo RC2N musí být všechny uzavírací protiplechy bezpečnostní a jejich počet a způsob rozmístění musí být přesně určen, v závislosti na rozměrech okenního křídla.

  1. Bezpečnostní čep
  2. Magnetický kontaktní snímač
  3. Dětská sada funkcí Tilt-First
  4. Klika Secustic

b3Speciálně navržené, formě osmiúhelníku excentrické válečky, které jsou součástí kování a jsou umístěny po celém obvodu okenního křídla. Svou funkci plní spolu s uzavíracími protiplech, který je po obvodu okenního rámu. Vzájemným působením udržují okenní křídlo v zavřené poloze, tlačí ho směrem k okennímu rámu a udržují jej v zablokované poloze.

Uzavírací protiplechy jsou dostupné v běžné nebo bezpečnostní verzi. Místo spojení bezpečnostního uzavíracího protiplechu a bezpečnostních hřibových čepů nazýváme zabezpečený bod proti vysazení, což představuje úplné zabezpeční zavřeného okna.

b4Je indikátorem otevřeného okna a může být součástí bezpečnostního systému. Je účinným a zároveň nenápadným bezpečnostním prvkem, který chrání domácnost před "nezvanými hosty". Nejnovější magnetické snímače jsou součástí obvodového kování, díky čemuž dokážou signalizovat každý pohyb kování, např. otočení kliky.

Mohou plnit i jiné užitečné funkce - např. vypnout ohřívání při odchýlení nebo pootevření okna.

 

b6Sada je vybavena bezpečnostním systémem se speciální klikou, která pracuje na principu opačného pořadí otevírání okenního křídla: nejprve sklopení a pak otevírání.

Po otočení kliky o 90 stupňů, mechanická jednotka zablokuje okenní křídlo ve sklopené poloze a brání jeho otevření. Blokovací mechanismus se uvolní a umožní otevřít okno až po otočení klíče v klice.

 

b5Každým otočením kliky se blokovací válečky s velkou přesností posunou do další polohy po obvodu pláště. Posunutí válečků je doprovázeno typickým kliknutím, které potvrzuje, že zabezpečovací funkce byla aktivována.

Patentem chráněný, blokovací systém zabraňuje manipulaci s klikou Secustik a nedovoluje, aby se okno dalo otevřít z vnější strany, čímž je domácnost chráněna před vloupáním.

 

next
prev